banner137
banner25

İYİ Parti affetmedi!
banner152
banner148

İYİ Parti Edirne İl başkanlığı belediye meclis üyesi Duygu Şener’in parti yetkililerinin haberi olmadan “Edirne Belediyesi Personel A.Ş.” şirketini temsil ve ilzam etmeye yetkili yönetici olarak atanmasının ardından gelen tepkiler üzerine disiplin süreci başlattı.

07 Ocak 2021 tarihinde Edirne Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem dışı olarak ele alınan ve İYİ Partili Belediye Meclis üyesi Duygu Şener’in şirket yöneticiliğine atanmasına parti karar ve görüşüne uymadıkları için “evet” oyu kullanan Necamettin Attay ve Ergun Dönmez’inde disiplin kuruluna sevklerini uygun gördü.

Yaşanan süreci parti kurmaylarıyla değerlendirmeye alan ve çıkan kararı basın ve kamuoyu ile paylaşan Edirne İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir gönderdiği yazılı açıklamada şunlara yer verdi.

Açıklama “07 Ocak 2021 tarihinde Edirne Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem dışı son madde olarak meclise gelen “Edirne Belediyesi Personel A.Ş.” şirketini temsil ve ilzam etmeye yetkili yönetici olarak Meclis çoğunluğu ile seçilen İYİ Parti Meclis üyesi Duygu Şener ile ilgili son günlerde İYİ Parti ve İl Başkanı aleyhine yerel basında çıkan haberler ve sosyal medya üzerinden eleştirileri değerlendirmek üzere İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı 11 Ocak 2021 günü İYİ Parti il binamızda olağanüstü toplanmıştır.

Siyaset; ülkemizin refaha kavuşması ve vatandaşımızın daha mutlu yaşaması için yapılır.Belediye Meclis Üyeleri de halk tarafından seçilen belediyelerin karar organıdır.

T.C. Edirne Belediye Meclis Üyeliği,yetki ve sorumluluklarını bilen her üye için onurlu bir demokrasi görevidir.Belediye Meclis Üyeleri kendi çıkarlarından önce milletimizin menfaatlerini ve taleplerini gözetmek zorundadır.Duygu Şener’in İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’nın onayını almadan görevi kabul etmesi ve İYİ Parti adını kullanarak o koltukta oturmasını hem etik hem de parti hiyerarşisi açısından uygun değildir. Makam sarhoşluğu ve bir şey olma hırsı millet menfaatinin kesinlikle önüne geçemez.Söz konusu şirketin, belediye tüzel kişiliğinden ayrı bir tüzel kişiliğin bulunduğu dikkate alındığında belediye meclis üyesinin bu görevde olmasının zorunluluğu yoktur.Kaldı ki,İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı olarak Edirne Belediyesi Personel A.Ş. yönetim kuruluna mevcut belediye meclis üyelerimizden her hangi birisinin alınması konusunda talebimiz olmamasına rağmen,gündem dışı madde teklifi bilgimiz dışında verilmiştir.Duygu Şener için oylamada “KABUL” oyu kullanan meclis üyeleri konunun meclise geleceğini bilmeleri daha önceden çalışılmış bizim dışımızda gelişen bir olaydır. Bu konu da bizim için ayrı bir anlam taşımaktadır.Başta Millet İttifakı Edirne Belediye Başkanı olmak üzere, partilerin kurumsal mücadelesine saygı ve destek açısından hepimizin kullanacağı yol haritasını özenle seçmek ve dikkatli olmak gibi bir görevimiz vardır.Parti içerisindeki arkadaşlarımızın verilen tüm görevleri ciddiye alması, kendi görev, yetki ve sorumluluk yükleyen mevzuatı bilmeleri ve bu mevzuata uygun olarak görevlerini ifa etmeleri bizler için önemlidir.

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı 11 Ocak 2021 günü yapmış olduğu toplantı ve İYİ Parti Genel Merkez’imizle de yaptığımız istişare sonucunda Parti tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereği Duygu Şener’in tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevki ,Ayrıca İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerinden Necamettin Attay ve Ergun Dönmez parti kararına uymayarak “EVET” oyu kullanması sebebiyle disiplin kuruluna sevki oybirliğiyle kararlaştırılmıştır.Şu an itibarıyla İYİ Parti’de disiplin süreci başlamıştır. Tüm partili üyelerimiz,partimizin ilkelerine,programına ve tüzüğüne aykırı hareket etmemelidir.Kaybedecek tek bir üyemiz olmadığı gibi hiç kimse de vazgeçilmezimiz değildir.Lakin bayrak,vatan ve milletimizin menfaatleri her zaman vazgeçilmezimizdir!Ülkemizin daha ciddi sorunlarının olduğu bu sıkıntılı günlerde gündemi meşgul ettiğimiz için Edirneli hemşehrilerimizden özür diler,kamuoyunun bilgilerine saygı ile arz ederiz.”denildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner30